  • T492C156K010BH
T492C156K010BH
advertisement
Manufacturer No:
T492C156K010BH
HK JDW NO:
417-T492C156K010BH
Datasheet:
T492C156K010BH
Description:
15μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T492C156K010BH
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    3.2mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm