  • T494C106K020AH
T494C106K020AH
advertisement
Manufacturer No:
T494C106K020AH
HK JDW NO:
417-T494C106K020AH
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
Description:
10μF ±10% 500mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 2μA Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T494C106K020AH
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    T494
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    2μA
  • Ripple Current
    469mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    6mm