  • T494C156M006AT
T494C156M006AT
advertisement
Manufacturer No:
T494C156M006AT
HK JDW NO:
417-T494C156M006AT
Package:
Datasheet:
Description:
15μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T494C156M006AT
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
  • Ripple Current
    428mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    900nA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm