  • T494D227K010AH
T494D227K010AH
advertisement
Manufacturer No:
T494D227K010AH
HK JDW NO:
417-T494D227K010AH
Package:
Datasheet:
T494D227K010AH
Description:
220μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 150mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T494D227K010AH
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1A
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    22μA
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm