  • T494U685K020AT
T494U685K020AT
advertisement
Manufacturer No:
T494U685K020AT
HK JDW NO:
417-T494U685K020AT
Package:
Datasheet:
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.4Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum Tape & Reel
Step5Bar-code shipping tag
T494U685K020AT
  • Type
    Parameter
    Select All
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Weight
    149.997327mg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
    2412
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
  • Ripple Current
    254mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.4μA
  • Height
    1.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm