  • T494X476K025AT
T494X476K025AT
advertisement
Manufacturer No:
T494X476K025AT
HK JDW NO:
417-T494X476K025AT
Description:
47μF ±10% 300mOhm @ 100kHz 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 11.8μA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T494X476K025AT
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    670.01263mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    11.8μA
  • Ripple Current
    742mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm