  • T494X476K035AH
T494X476K035AH
advertisement
Manufacturer No:
T494X476K035AH
HK JDW NO:
417-T494X476K035AH
Description:
47μF ±10% 500mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 16.5μA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T494X476K035AH
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    16.5μA
  • Ripple Current
    574mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    4.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm