  • T495D227K010AHE150
T495D227K010AHE150
advertisement
Manufacturer No:
T495D227K010AHE150
HK JDW NO:
417-T495D227K010AHE150
Package:
Datasheet:
Description:
220μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 150mOhm
Step5Bar-code shipping tag
T495D227K010AHE150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    670.01263mg
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Height
    4.3mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm