  • T495D476K025ATE150
T495D476K025ATE150
advertisement
Manufacturer No:
T495D476K025ATE150
HK JDW NO:
417-T495D476K025ATE150
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
47μF ±10% 150mOhm @ 100kHz 2-Termination 0.0118mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Quantity:
In Stock : 10607
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T495D476K025ATE150
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T495
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0118mA
  • Ripple Current
    900mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm