  • T496C684K050AHE7K0
T496C684K050AHE7K0
advertisement
Manufacturer No:
T496C684K050AHE7K0
HK JDW NO:
417-T496C684K050AHE7K0
Package:
Molded
Description:
680nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 7Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA Molded
Step5Bar-code shipping tag
T496C684K050AHE7K0
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2312
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Ripple Current
    113mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm