  • T496D226M025AH
T496D226M025AH
advertisement
Manufacturer No:
T496D226M025AH
HK JDW NO:
417-T496D226M025AH
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID)
Step5Bar-code shipping tag
T496D226M025AH
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5.5μA
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm