  • T496D336M010AS
T496D336M010AS
advertisement
Manufacturer No:
T496D336M010AS
HK JDW NO:
417-T496D336M010AS
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T496D336M010AS
Description:
33μF ±20% 2-Termination 0.0033mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T496D336M010AS
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T496
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Fail Safe with Built-in Fuse
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Leakage Current
    0.0033mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    3.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm