  • T498D156K025ATE700
T498D156K025ATE700
advertisement
Manufacturer No:
T498D156K025ATE700
HK JDW NO:
417-T498D156K025ATE700
Package:
Datasheet:
Description:
15μF 10% 150°C-Max -55°C-Min 700mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0038mA
Quantity:
In Stock : 21
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T498D156K025ATE700
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.0038mA
  • Ripple Current
    417mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm