  • T521V106M050ATE090
T521V106M050ATE090
advertisement
Manufacturer No:
T521V106M050ATE090
HK JDW NO:
417-T521V106M050ATE090
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T521V106M050ATE090 Overview
In order to maintain high efficiency, the ESR (Equivalent Series Resistance) should remain at 90mOhm @ 100kHz.This device operates with a capacitance of 10μF.A voltage-rated DC of 50V ensures its reliability.There is a voltage rating of -55°C~125°Cv - Rated AC.Operating at [0.079 2.00mm°C]°C seated height makes it stable.
T521V106M050ATE090 Features
a 90mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 10μF
the voltage - rated DC of 50V
an AC voltage of -55°C~125°C
T521V106M050ATE090 Applications
There are a lot of KEMET T521V106M050ATE090 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T521V106M050ATE090
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm