  • T527S106M025ATE150
T527S106M025ATE150
advertisement
Manufacturer No:
T527S106M025ATE150
HK JDW NO:
417-T527S106M025ATE150
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP TANT POLY 10UF 25V 1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T527S106M025ATE150
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    KO-CAP? T527
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    10 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz