  • T528Z477M2R5ATE012
T528Z477M2R5ATE012
advertisement
Manufacturer No:
T528Z477M2R5ATE012
HK JDW NO:
417-T528Z477M2R5ATE012
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
470μF 20% 105°C-Max -55°C-Min 12mOhm 2-Termination Polar Tantalum Cut Tape Molded
Step5Bar-code shipping tag
T528Z477M2R5ATE012
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    2.5V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    2.5V
  • Ripple Current
    1300mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Current - Leakage
    117.5μA
  • Height
    1.7mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm