  • T543B107M010AHS1507280
T543B107M010AHS1507280
advertisement
Manufacturer No:
T543B107M010AHS1507280
HK JDW NO:
417-T543B107M010AHS1507280
Purchasing and Inquiry
T543B107M010AHS1507280 Overview
A high efficiency is achieved by maintaining the ESR (Equivalent Series Resistance) at 150mOhm @ 100kHz.With 100μF capacitance, it operates.This device operates on a voltage of -55°C~105°C Volts AC rated.With a voltage of 10V, high efficiency is possible.The product has a maximum height seated of 0.083 2.10mm°C which makes it stable to operate.
T543B107M010AHS1507280 Features
a 150mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 100μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 10V
T543B107M010AHS1507280 Applications
There are a lot of KEMET T543B107M010AHS1507280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T543B107M010AHS1507280
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
    Molded
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm