  • T543X226M050ATE040
T543X226M050ATE040
advertisement
Manufacturer No:
T543X226M050ATE040
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T543X226M050ATE040
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (SOLID POLYMER) 0.11mA
Quantity:
In Stock : 6723
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T543X226M050ATE040
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.11mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    40 mΩ
  • Height
    4mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm