  • T598D337M2R5ATE009
T598D337M2R5ATE009
advertisement
Manufacturer No:
T598D337M2R5ATE009
HK JDW NO:
417-T598D337M2R5ATE009
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANTALUM POLYMER AUTOMOTIVE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T598D337M2R5ATE009
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    2.5 V
  • Capacitance
    330 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9mOhm @ 100kHz