  • T83C106K016EZZL
T83C106K016EZZL
advertisement
Manufacturer No:
T83C106K016EZZL
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T83C106K016EZZL
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
T83C106K016EZZL
Description:
10μF ±10% 450mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 1.6A Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T83C106K016EZZL
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2312 (6032 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, T83
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Reliability
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Resistance
    450mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    ESR IS MEASURED AT 100 KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    450mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    2.2 mm
  • Voltage
    16V
  • Leakage Current
    1.6A
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm
  • Length
    6mm