  • T83E107K016NCCL
T83E107K016NCCL
advertisement
Manufacturer No:
T83E107K016NCCL
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-T83E107K016NCCL
Description:
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm Polar
Quantity:
In Stock : 50
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T83E107K016NCCL
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm