  • T95D227K010LZSL
T95D227K010LZSL
advertisement
Manufacturer No:
T95D227K010LZSL
HK JDW NO:
874-T95D227K010LZSL
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T95D227K010LZSL
Description:
220μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 65mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95D227K010LZSL
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.293Lx0.170W 7.44mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65mOhm
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.4422mm
  • Width
    4.318mm