  • T95R226M035ESAL
T95R226M035ESAL
advertisement
Manufacturer No:
T95R226M035ESAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-T95R226M035ESAL
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
T95R226M035ESAL
Description:
22μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 240mOhm Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95R226M035ESAL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, T95
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    240mOhm
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    5.9944mm