  • T95V155K035CZAL
T95V155K035CZAL
advertisement
Manufacturer No:
T95V155K035CZAL
HK JDW NO:
874-T95V155K035CZAL
Package:
1410 (3727 Metric)
Datasheet:
T95V155K035CZAL
Description:
1.5μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm Tape & Reel (TR) 1410 (3727 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T95V155K035CZAL
  • Package / Case
    1410 (3727 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.143Lx0.104W 3.63mmx2.65mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1.5μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Height Seated (Max)
    0.061 1.55mm
  • Length
    3.6322mm
  • Width
    2.6416mm