  • TB007-508-04BE
TB007-508-04BE
advertisement
Manufacturer No:
TB007-508-04BE
HK JDW NO:
207-TB007-508-04BE
Package:
Datasheet:
TB007-508-04BE
Description:
0.200 5.08mm Blue Bulk Polyamide (PA66), Nylon 6/6 Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-24 AWG TB007-508
Quantity:
In Stock : 1247
Step5Bar-code shipping tag
TB007-508-04BE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TB007-508
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    12-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    16A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)