  • TBL008-1000-02BE
TBL008-1000-02BE
advertisement
Manufacturer No:
TBL008-1000-02BE
HK JDW NO:
207-TBL008-1000-02BE
Package:
Datasheet:
TBL008-1000-02BE
Purchasing and Inquiry
TBL008-1000-02BE Overview
TBL008-1000-02BE Features
TBL008-1000 series
TBL008-1000-02BE Applications
There are a lot of CUI Devices TBL008-1000-02BE Terminal Blocks applications.
  • Control panels
  • Transportation
  • All Electrical Machinery
  • Variable speed/frequency drivers
  • Datacom
  • Data Technology
  • Instrumentation
  • Military Technology
  • Anywhere power is distributed
  • Measuring & Control Technology
Step5Bar-code shipping tag
TBL008-1000-02BE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TBL008-1000
  • Color
    Blue
  • Pitch
    0.394 10.00mm
  • Wire Gauge
    4-18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Current
    66A