  • TB008A-508-04BE
TB008A-508-04BE
advertisement
Manufacturer No:
TB008A-508-04BE
HK JDW NO:
207-TB008A-508-04BE
Package:
Datasheet:
TB008A-508-04BE
Description:
0.200 5.08mm Blue Bulk Polyamide (PA66), Nylon 6/6 Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-24 AWG TB008A-508
Quantity:
In Stock : 6958
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TB008A-508-04BE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TB008A-508
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    12-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    16A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)