  • TBL005A-500-08GY-2WT
TBL005A-500-08GY-2WT
advertisement
Manufacturer No:
TBL005A-500-08GY-2WT
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-TBL005A-500-08GY-2WT
Purchasing and Inquiry
TBL005A-500-08GY-2WT Overview
TBL005A-500-08GY-2WT Features
TBL005A-500 series
TBL005A-500-08GY-2WT Applications
There are a lot of CUI Devices TBL005A-500-08GY-2WT Terminal Blocks applications.
  • Data Technology
  • Datacom
  • All Electrical Machinery
  • Military Technology
  • Energy efficient lighting (LED)
  • Measuring & Control Technology
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • Automotive Electronics
  • Instrumentation
  • Industrial Automation
Step5Bar-code shipping tag
TBL005A-500-08GY-2WT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    TBL005A-500
  • Feature
    Interlocking (Side), Push Button Actuated
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Gray
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    14-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    15A