  • TC164-FR-0712RL
TC164-FR-0712RL
advertisement
Manufacturer No:
TC164-FR-0712RL
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-TC164-FR-0712RL
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
TC164-FR-0712RL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TC164-FR-0712RL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TC164
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    12Ohm
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm