  • TC1796256F150EBEKXUMA2
TC1796256F150EBEKXUMA2
advertisement
Manufacturer No:
TC1796256F150EBEKXUMA2
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TC1796256F150EBEKXUMA2
Package:
416-BGA
Description:
2MB 2M x 8 FLASH TriCore™ 32-Bit Microcontroller TC17xx Series 416 Pin 150MHz 1.5V 416-BGA
Quantity:
In Stock : 2045
Step5Bar-code shipping tag
TC1796256F150EBEKXUMA2
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    416-BGA
  • Number of Pins
    416
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TC17xx
  • Published
    1999
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    416
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Frequency
    150MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.58V
  • Interface
    CAN, SPI, UART
  • Memory Size
    2MB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    123
  • RAM Size
    256K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.42V~1.58V