  • TC265D40F200NBCKXUMA1
TC265D40F200NBCKXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
TC265D40F200NBCKXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TC265D40F200NBCKXUMA1
Package:
176-LQFP
Description:
2.5MB 2.5M x 8 FLASH TriCore™ 32-Bit Dual-Core Microcontroller AURIX™ Series 176-LQFP
Quantity:
In Stock : 7980
Step5Bar-code shipping tag
TC265D40F200NBCKXUMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    176-LQFP
  • Supplier Device Package
    PG-LQFP-176-22
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AURIX™
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    112
  • Speed
    200MHz
  • RAM Size
    240K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3.3V 5V