  • TC277TP64F200NDCKXUMA1
TC277TP64F200NDCKXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
TC277TP64F200NDCKXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TC277TP64F200NDCKXUMA1
Package:
292-LFBGA
Description:
4MB 4M x 8 FLASH TriCore™ 32-Bit Tri-Core Microcontroller AURIX™ Series 200MHz 292-LFBGA
Quantity:
In Stock : 10015
Step5Bar-code shipping tag
TC277TP64F200NDCKXUMA1
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    292-LFBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AURIX™
  • Published
    2010
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    292
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Frequency
    200MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B292
  • Interface
    CAN, Ethernet, I2C, LIN, SPI
  • Memory Size
    4MB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    169
  • RAM Size
    472K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER
  • Core Processor
    TriCore™
  • Peripherals
    DMA, WDT
  • Program Memory Type
    FLASH
  • Core Size
    32-Bit Tri-Core
  • Program Memory Size
    4MB 4M x 8
  • Connectivity
    ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I2C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
  • Bit Size
    32
  • Data Converter
    A/D 60x12b, 6 x Sigma-Delta
  • Has ADC
    YES
  • DMA Channels
  • Data Bus Width
    32b
  • PWM Channels
    NO
  • EEPROM Size
    64K x 8
  • On Chip Program ROM Width
    8
  • Number of A/D Converters
    8
  • Number of ADC Channels
    60
  • Max Junction Temperature (Tj)
    150°C
  • Ambient Temperature Range High
    125°C
  • Number of SPI Channels
    4
  • Number of Ethernet Channels
    1
  • Height
    1.7mm