  • TC3.3-35N4AK
TC3.3-35N4AK
advertisement
Manufacturer No:
TC3.3-35N4AK
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TC3.3-35N4AK
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.003mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TC3.3-35N4AK
    Select All
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%