  • TC366DP64F300SAALXUMA1
TC366DP64F300SAALXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
TC366DP64F300SAALXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TC366DP64F300SAALXUMA1
Package:
180-LFBGA
Description:
4MB 4M x 8 FLASH TriCore™ 32-Bit Microcontroller AURIX™ Series 3.3V 180-LFBGA
Quantity:
In Stock : 7120
Step5Bar-code shipping tag
TC366DP64F300SAALXUMA1
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    180-LFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TA
  • Series
    AURIX™
  • Number of Terminations
    180
  • Additional Feature
    IT ALSO OPERATES AT 5V NOM SUPPLY
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B180
  • Oscillator Type
    Internal
  • Speed
    300MHz
  • RAM Size
    672K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3.3V 5V