  • TC76B-1-202
TC76B-1-202
advertisement
Manufacturer No:
TC76B-1-202
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-TC76B-1-202
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TC76B-1-202
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    30%
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Composition
    Carbon
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Height
    8.6868mm
  • Length
    6.4008mm
  • Width
    5.207mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%