  • TCH35P33R0JE
TCH35P33R0JE
advertisement
Manufacturer No:
TCH35P33R0JE
HK JDW NO:
547-TCH35P33R0JE
Datasheet:
TCH35P33R0JE
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, Thick Film,
Quantity:
In Stock : 84
Step5Bar-code shipping tag
TCH35P33R0JE
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.400Lx0.175W 10.16mmx4.44mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    35W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    35W
  • Terminal Pitch
    5.33mm
  • Depth
    4.82mm
  • Lead Pitch
    4.83mm
  • Lead Length
    13.7mm
  • Lead Spacing
    5.08mm
  • Height
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Thickness
    1.397mm