  • TCH35PR510J
TCH35PR510J
advertisement
Manufacturer No:
TCH35PR510J
HK JDW NO:
547-TCH35PR510J
Datasheet:
TCH35PR510J
Step5Bar-code shipping tag
TCH35PR510J
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.400Lx0.175W 10.16mmx4.44mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±700ppm/°C
  • Resistance
    510mOhm
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    35W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    35W
  • Terminal Pitch
    5.33mm
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    4.83mm
  • Lead Length
    13.7mm
  • Lead Spacing
    5.08mm
  • Height
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm
  • Thickness
    4.82mm