  • TCR3DM12,LF
TCR3DM12,LF
advertisement
Manufacturer No:
TCR3DM12,LF
HK JDW NO:
4669-TCR3DM12,LF
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
TCR3DM12,LF
Description:
Enable Fixed PMIC 4-UDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 8885
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TCR3DM12,LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-UDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2014
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Power Dissipation
    420mW
  • Current - Supply (Max)
    78μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1.2V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Quiescent Current
    125μA
  • Control Features
    Enable
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    1.75V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    65μA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • Dropout Voltage
    490mV