  • TCSCN1E334KAAR
TCSCN1E334KAAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCN1E334KAAR
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-TCSCN1E334KAAR
Package:
Datasheet:
Description:
0.33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA
Step5Bar-code shipping tag
TCSCN1E334KAAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Standard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    1206
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    15000 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm