  • TCSCN1V105KBAR
TCSCN1V105KBAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCN1V105KBAR
HK JDW NO:
700-TCSCN1V105KBAR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
1μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm Polar Molded
Quantity:
In Stock : 11702
Step5Bar-code shipping tag
TCSCN1V105KBAR
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm