  • TDTTP2500P100-KIT
TDTTP2500P100-KIT
advertisement
Manufacturer No:
TDTTP2500P100-KIT
Manufacturer:
Transphorm
HK JDW NO:
805-TDTTP2500P100-KIT
Package:
Datasheet:
TDTTP2500P100-KIT
Description:
2.5KW TOTEM-POLE PFC EVAL KIT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TDTTP2500P100-KIT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Published
    2017
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Voltage - Output
    390V
  • Frequency - Switching
    100kHz
  • Utilized IC / Part
    TPH3212PS
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    2.5kW