  • TF3C476K6R3C0600
TF3C476K6R3C0600
advertisement
Manufacturer No:
TF3C476K6R3C0600
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TF3C476K6R3C0600
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm Molded
Step5Bar-code shipping tag
TF3C476K6R3C0600
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm