  • TFPT0805L2701FM
TFPT0805L2701FM
advertisement
Manufacturer No:
TFPT0805L2701FM
HK JDW NO:
873-TFPT0805L2701FM
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
TFPT0805L2701FM
Description:
TFPT Series 2.7kOhm 1% -55°C~150°C Surface Mount Tape & Reel (TR) 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TFPT0805L2701FM
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    1%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Voltage
    40V
  • Power - Max
    100mW
  • Resistance Tolerance
    ±1%
  • Resistance @ 25°C
    2.7kOhms
  • Height
    450μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm