  • THS10270RJ
THS10270RJ
advertisement
Manufacturer No:
THS10270RJ
HK JDW NO:
792-THS10270RJ
Datasheet:
THS10270RJ
Description:
FIXED RESISTOR Chassis Mount, 270Ohm, ±5%, 10W
Quantity:
In Stock : 191
Step5Bar-code shipping tag
THS10270RJ
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Power Rating
    10W
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Length
    7mm
  • Height
    8.9916mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm