  • TNPW060386R6BETA
TNPW060386R6BETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW060386R6BETA
HK JDW NO:
873-TNPW060386R6BETA
Datasheet:
TNPW060386R6BETA
Step5Bar-code shipping tag
TNPW060386R6BETA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    86.6Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm