  • TR/3216FF20-R
TR/3216FF20-R
advertisement
Manufacturer No:
TR/3216FF20-R
HK JDW NO:
255-TR/3216FF20-R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TR/3216FF20-R
Description:
Surface Mount Fuses 24VAC 15A Fast Acting 3216FF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR/3216FF20-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    Chip 3216FF
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W x 0.035 H 3.20mmx1.60mmx0.89mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Approval Agency
    cULus
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    150A
  • Melting I2t
    48.6
  • DC Cold Resistance
    0.0018Ohms