  • TR/3216TD750-R
TR/3216TD750-R
advertisement
Manufacturer No:
TR/3216TD750-R
HK JDW NO:
255-TR/3216TD750-R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TR/3216TD750-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR/3216TD750-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    CHIP 3216TD
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W x 0.039 H 3.20mmx1.60mmx1.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    750mA
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Approval Agency
    cULus
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A AC 35A DC
  • Melting I2t
    0.12
  • DC Cold Resistance
    0.1Ohms