  • TR3B475K016F1500
TR3B475K016F1500
advertisement
Manufacturer No:
TR3B475K016F1500
HK JDW NO:
866-TR3B475K016F1500
Package:
1411
Datasheet:
TR3B475K016F1500
Description:
4.7μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 1411
Step5Bar-code shipping tag
TR3B475K016F1500
  • Package / Case
    1411
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Depth
    2.8mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Ripple Current
    240mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    800nA
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm