  • TRR18EZPF56R0
TRR18EZPF56R0
advertisement
Manufacturer No:
TRR18EZPF56R0
HK JDW NO:
687-TRR18EZPF56R0
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 56Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9034
Step5Bar-code shipping tag
TRR18EZPF56R0
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm