  • TS53YJ10K20%TR
TS53YJ10K20%TR
advertisement
Manufacturer No:
TS53YJ10K20%TR
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TS53YJ10K20%TR
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Cermet, 10kOhm, 20%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS53YJ10K20%TR
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    250mW
  • Taper
    Linear
  • Length
    5mm
  • Width
    2.7mm